O nas

Od ponad 75-ciu
lat projektujemy i szyjemy koszule
dla największych marek
modowych oraz klientów
indywidualnych z Polski,
Europy i świata.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm odzieżowych i jednocześnie jedyną z tak bogatym doświadczeniem w szyciu koszul wizytowych i kapłańskich. Polanex to niezawodność, precyzja, wysokie standardy i elegancja, potwierdzone kilkudziesięcioletnią tradycją.

Wyróżnia nas dbałość o najmniejsze detale na każdym etapie produkcji.Dzięki temu tworzymy najwyższej jakości wyroby odzieżowe, które łączą w sobie elegancki styl, komfort noszenia i zachwycający wygląd.

HISTORIA

5 KWIETNIA

1945

Gniezno – legendarna stolica kraju, w której tradycja przeplata się z nowoczesnością. Właśnie tutaj 5 kwietnia 1945 roku została założona nasza manufaktura.

Asortyment produkcji w latach 1945-1950 był bardzo zróżnicowany. Początkowo szyto ręczniki, sienniki, spodnie, czapki, fartuchy, mundury, a nawet komplety plażowe i suknie damskie. W 1951 roku nastąpiło pogłębienie specjalizacji w produkcji i od tego momentu w ofercie firmy zaczęły dominować koszule.Kilka lat później, w 1957 r., ogłoszono konkurs na nową nazwę zakładu. Zwyciężyła nazwa Polanex, autorstwa Izabeli Gadzińskiej, nauczycielki szkoły podstawowej nr 4 w Gnieźnie. Jak tłumaczyła autorka, nazwa pochodzi od „exportu z krainy Polan”.

Polanex sukcesywnie powiększał swoją produkcję i asortyment koszul, stając się przy tym silną i godną zaufania marką, dziś mogącą pochwalić się ponad 50-cioma milionami uszytych koszul dla klientów z całego świata.

60 MLN

 

uszytych koszul

MOŻLIWOŚCI PRODUKCYJNE

SETKI STARANNIE
WYKONANYCH

KOSZUL

Każdego dnia szyjemy i dostarczamy klientom setki starannie wykonanych koszul. To między innymi zasługa naszej wysoko wyspecjalizowanej kadry, która przy wsparciu nowoczesnego zaplecza maszynowego i komputerowego systemu przygotowania produkcji jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zamówienia.

MOCNE STRONY

600 TYSIĘCY USZYTYCH KOSZUL ROCZNIE

 

TKANINY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

PONAD 60 MILIONÓW
WYPRODUKOWANYCH
KOSZUL

 

150-CIU
WYKWALIFIKOWANYCH
PRACOWNIKÓW

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

SYSTEMY KOMPUTEROWEGO
PRZYGOTOWANIA PRODUKCJI

REALIZACJA NAJBARDZIEJ
WYMAGAJĄCYCH PROJEKTÓW
SETKI ZLECEŃ MIESIĘCZNIE
- OD KILKU DO KILKU TYSIĘCY KOSZUL

SZYBKIE
REALIZACJE NAWET
DŁUGICH SERII
PRODUKCYJNYCH

TECHNIKA SZYCIA

SZEW BIELIŹNIANY

Rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Podnosi komfort użytkowania i estetykę wyrobu.

WOREK FISZBINOWY

Specjalne kieszonki na fiszbiny w kołnierzykach. Dzięki temu rozwiązaniu koszule zachowują perfekcyjną elegancję na dłużej.

TECHNIKA ASCOLITE

Trwałe i precyzyjne przyszycie guzików. Ich samoistne
odprucie jest wręcz niemożliwe.

ZSZYWANY KARCZEK

Konstrukcja stosowana w koszulach premium dla najbardziej wymagających klientów. Znacząco podnosi jakość szwu ramieniowego.

NASI PARTNERZY BIZNESOWI

ZAUFALI NAM