O nas

Od prawie 80-ciu
lat projektujemy i szyjemy koszule
dla największych marek modowych,
klientów biznesowych
oraz klientów indywidualnych
z Polski, Europy i świata.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm odzieżowych i jednocześnie jedyną z tak bogatym doświadczeniem w szyciu koszul wizytowych, casualowych i kapłańskich. Polanex to niezawodność, precyzja, wysokie standardy jakości oraz elegancja, potwierdzone kilkudziesięcioletnią tradycją.

Nasze możliwości produkcyjne nieustannie się powiększają. Jesteśmy dostawcą nie tylko koszul i bluzek, ale również odzieży wierzchniej, zarówno męskiej, jak i damskiej. Współpracujemy z firmami prywatnymi oraz instytucjami z sektora publicznego, dla których szyjemy kompleksowo stroje i odzież korporacyjną. Realizujemy zamówienia dla polskich służb mundurowych, pracowników transportu, obsługi hoteli, korporacji i innych instytucji.

Wyróżnia nas dbałość o najmniejsze detale na każdym etapie produkcji. Dzięki temu tworzymy najwyższej jakości wyroby odzieżowe, które łączą w sobie elegancki styl, komfort noszenia i zachwycający wygląd.

Oprócz szycia kontraktowego, realizujemy działania w obrębie dwóch marek własnych. Adalbertus to marka koszul szytych na miarę, dedykowana współczesnym mężczyznom, którzy lubią dobrze wyglądać, niezależnie od sytuacji. Laterano to marka koszul kapłańskich premium, gotowych do noszenia lub szytych na miarę.

HISTORIA

5 KWIETNIA

1945

Gniezno legendarna stolica kraju, w której tradycja przeplata się z nowoczesnością. Właśnie tutaj 5 kwietnia 1945 roku została założona nasza manufaktura.

Asortyment produkcji w latach 1945-1950 był bardzo zróżnicowany. Początkowo szyto ręczniki, sienniki, spodnie, czapki, fartuchy, mundury, a nawet komplety plażowe i suknie damskie. W 1951 roku nastąpiło pogłębienie specjalizacji w produkcji i od tego momentu w ofercie firmy zaczęły dominować koszule.Kilka lat później, w 1957 r., ogłoszono konkurs na nową nazwę zakładu. Zwyciężyła nazwa Polanex, autorstwa Izabeli Gadzińskiej, nauczycielki szkoły podstawowej nr 4 w Gnieźnie. Jak tłumaczyła autorka, nazwa pochodzi od exportu z krainy Polan.

Polanex sukcesywnie powiększał swoją produkcję i asortyment koszul, stając się przy tym silną i godną zaufania marką, dziś mogącą pochwalić się ponad 50-cioma milionami uszytych koszul dla klientów z całego świata.

60 MLN

uszytych koszul

MOŻLIWOŚCI PRODUKCYJNE

SETKI STARANNIE
WYKONANYCH

KOSZUL

Każdego dnia szyjemy i dostarczamy klientom setki starannie wykonanych koszul. To między innymi zasługa naszej wysoko wyspecjalizowanej kadry, która przy wsparciu nowoczesnego zaplecza maszynowego i komputerowego systemu przygotowania produkcji jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zamówienia.

ASORTYMENT DAMSKI

ODZIEŻ DAMSKA

Wśród wyszywanych codziennie produktów znajdują się: koszule wizytowe i casualowe, bluzki, sukienki: balowe, koktajlowe, wieczorowe, wizytowe, plażowe i codzienne, spódnice, żakiety, płaszcze, odzież ciążowa i akcesoria damskie.
Do grona naszych odbiorców należą m.in. SOLAR, SIMPLE, BY INSOMNIA, HEXELINE i ANTONELLA.
W ofercie naszej szwalni znajduje się usługa szycia odzieży damskiej. Wysoce wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w produkcji asortymentu dedykowanego dla kobiet, posiada bogate doświadczenie zarówno w zakresie odzieży codziennej, jak wieczorowej.
W pracy wykorzystujemy najlepsze techniki szycia, zapewniające wysoką jakość, niezawodną trwałość i komfort noszenia odzieży.

MOCNE STRONY

600 TYSIĘCY USZYTYCH KOSZUL ROCZNIE

TKANINY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

PONAD 60 MILIONÓW
WYPRODUKOWANYCH
KOSZUL

160-CIU
WYKWALIFIKOWANYCH
PRACOWNIKÓW

 

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

SYSTEMY KOMPUTEROWEGO
PRZYGOTOWANIA PRODUKCJI

REALIZACJA NAJBARDZIEJ
WYMAGAJĄCYCH PROJEKTÓW
SETKI ZLECEŃ MIESIĘCZNIE
- OD KILKU DO KILKU TYSIĘCY KOSZUL

SZYBKIE
REALIZACJE NAWET
DŁUGICH SERII
PRODUKCYJNYCH

TECHNIKA SZYCIA

SZEW BIELIŹNIANY

Rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Podnosi komfort użytkowania i estetykę wyrobu.

WOREK FISZBINOWY

Specjalne kieszonki na fiszbiny w kołnierzykach. Dzięki temu rozwiązaniu koszule zachowują perfekcyjną elegancję na dłużej.

TECHNIKA ASCOLITE

Trwałe i precyzyjne przyszycie guzików. Ich samoistne
odprucie jest wręcz niemożliwe.

ZSZYWANY KARCZEK

Konstrukcja stosowana w koszulach premium dla najbardziej wymagających klientów. Znacząco podnosi jakość szwu ramieniowego.

NASI PARTNERZY BIZNESOWI

ZAUFALI NAM